Životospráva

Dětská výživa je jednou ze stěžejních otázek, kterými se zabýváme. Kvalita, pestrost, chutnost, čerstvost a vhodná skladba jídelníčku to je to na čem pracují nejenom odpovědní zaměstnanci, ale jsou zapojeni i rodiče.

Hledáme nové recepty, suroviny, zkoušíme a inovujeme. Zajišťujeme po celý den plnohodnotné stravování a celodenní pitný režim. Provozní řád nastavuje intervaly mezi jednotlivými jídly.

Děti se částečně spolupodílejí na přípravě stolování. Naším záměrem je, aby stolování vnímaly jako společenský akt. Dalším cílem je naučit děti zdravému stravování, které je součástí zdravého životního stylu. Respektujeme individuální požadavky na stravování dětí ze zdravotních důvodů (alergie), jednotlivé požadavky jsou umístěny v kuchyni i v přípravných kuchyňkách školy, aby všichni zaměstnanci mohli dětem podat příslušné potraviny. K ranní svačině je pro děti vždy v miskách připravena zelenina a ovoce, které si děti berou dle své chuti. Donáška a konzumace potravin donesených z domova je zakázána.


Copyright © 2021, MŠ Srdíčko Liberec  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!